{{ currentTax.activeTerm?currentTax.activeTerm.name:' ' }}

{{ currentTax.activeTerm?currentTax.activeTerm.name:' ' }}

İzmir Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ekspertiz; birçok yerde karşımıza çıkan bir kavramdır. Konut kredisi almak istediğimiz zaman satın alınacak olan eve ekspertiz işlemleri uygulanır. Bu sayede, evin gerçek değeri belirlenir. Ekspertiz; farklı sektörlerde de bilinen bir kavramdır. Eksper; herhangi bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelir. Oto ekspertiz ise ustaların birtakım ekipmanlar ile otomobilleri detaylı bir şekilde incelemesi ve onlar hakkında görüş bildirmesi sürecini ifade eder.

Oto Ekspertiz Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oto ekspertiz işlemleri sırasında dikkat edilen birçok detay bulunmaktadır. Aracın geçmiş yıllarda geçirmiş olduğu kazalar başta olmak üzere değişen parçaları, mekanik aksamında bozulan yerleri, ilerleyen zamanlarda masraf yaratabilecek potansiyel kusurları olmak üzere birçok kritere bakılmaktadır. Sonuç olarak, oto ekspertiz; önemli bir işlemdir. Araç satın almak isteyenlerini işini iyi yapan oto ekspertiz İzmir ihtiyacı bulunur. Oto ekspertiz sürecinin bitmesiyle beraber bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı ve sözlü olmak üzere birtakım bilgiler verilmektedir. Oto ekspertiz yapılmadan ikinci el araç satın almak asla tavsiye edilmez. Oto ekspertiz sektörünün gelişmesiyle beraber bu alanda kaliteli ve hesaplı hizmet sunan oto ekspertiz İzmir bulunması da kolay hale gelmektedir.

Oto Ekspertiz Neden Önemlidir?

İkinci el otomobil pazarına duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Ancak, bu pazarda birbirinden garip ilanlarla karşılaşmak mümkündür. Kadın sürücüden hasarsız araç veya öğretmenden satılık otomobil gibi ilanların asıl amacı satılmak istenilen aracın herhangi bir hasarının veya masrafının olmadığı noktasında daha inandırıcı olmayı başarmaktır. Ancak, aracını satmak isteyenlerin bu konuda yanıltıcı bilgi vermesine de rastlanır. Bu noktada, ikinci el araç satın almak isteyenlerin araç sahipleriyle görüşmesi ve oto ekspertiz raporu almak istediklerini de belirtmesi şarttır. İzmir oto ekspertiz.

Araç satmak isteyen insanların birçoğunun farklı amaçları bulunur. Araç kilometresini düşürerek satmaya çalışanlar başta olmak üzere aracın geçmiş bakım ve muayenelerinden hiçbir şekilde bahsetmeyenlere de rastlanır. Oto ekspertiz; aracın kilometresiyle ilgili olarak net bilgi vermese de geçmiş bakım ve muayene kayıtlarını ortaya çıkaracaktır. Bu sayede, kilometre ile ilgili fikir edinilebilir.

Oto ekspertiz İzmir hizmetinden faydalanmak için ilk olarak randevu alınmalıdır. Araç; randevu saati geldiğinde detaylı kontroller için bayiye götürülmelidir. Detaylı oto ekspertiz işlemleri sayesinde bilhassa otomobilin geçmiş kazalarının varlığı hakkında bilgi edinilecektir.

Otomobil; test sırasında birçok cihaza bağlanmaktadır. Kontrollerin tamamı bilgisayar ortamında yapılır. Araca ilk olarak motor testi uygulanır. Aracın gücü, yıpranma payı ve aşınma durumu hakkında bilgi alınır. Bir sonraki aşamada ise bilgisayarlar ve teknik ustalar ile beraber aracın boya, kaporta, yıpranan parçaları, değiştirilen parçaları, boyanan parçaları, kazaya karışıp karışmadığı durumu gibi hususlarda kontroller yapılmaktadır.

Oto ekspertiz İzmir sürecinde tüm testler ayrı ayrı olacak şekilde ustalar tarafından yapılır. Ayrıca, detaylı raporlar hazırlanır. Süspansiyon, fren test, tekerlek gücü ölçümü gibi testler en son teknolojiye uygun olarak yapılır.

Oto ekspertiz işlemini talep eden kişi aracı satın alacak kişi olduğundan bu ücreti de kendisi ödeyecektir.